• +371 20 601 749
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Demontāžas darbi

Demontāžas procesa metodes

Ēku un būvju domontāžai tiek pielitotas divu veidu nojaukšanas metodes

  • Nesprādzienbīstama vai kontrolēta nojaukšana
  • Sprāgstvielu nojaukšana vai spridzināšana

Nesprāgstošā

Ēkas nojaukšana, izmantojot rokas instrumentus un iekārtas. Tas ietver robotizētu nojaukšanu, izmantojot distances vadības ekskavatorus, ko darbina no attāluma.

Nojaukšanas veidi šajā kategorijā ir:

  • Mīksta sloksne
  • Nojaukšana, izmantojot standarta vai augstas sniedzamības ekskavatorus
  • Nojaukšana no augšas uz leju
  • Dekonstrukcija
  • Demontāža

Mīksta sloksne

Parasti pēc azbesta noņemšanas vai kopā ar to ēkai pirms ēkas nojaukšanas tiek noņemti grīdas segumi, piekaramie griesti, starpsienas, durvis, gaisa kondicionēšana, apkure un lifti.

Darbā pārsvarā tiek izmantoti rokas instrumenti, un materiāli tiek izņemti no ēkas, izmantojot atkritumu teknes, pacēlājus vai manuāli izvadīti atkritumu tvertnēs.

Standarta un augstas aizsniedzamības nojaukšana

Standarta un augstas sasniedzamības ekskavatori ir tradicionālā ēku nojaukšanas metode. Ēkas augstums nosaka, kāda veida mašīna ir izvēlēta. Daļēji/augstas sasniedzamības mašīnas parasti izmanto ēkām, kas pārsniedz trīs stāvus. Kad Demolition sasniegs zemākos līmeņus, standarta ekskavatori pārņems.

Visiem ekskavatoriem ir virkne zemu troksni radošu agregātu, tostarp:

  • Šķēres
  • Krekeri
  • Breakers

Nojaukšana no augšas uz leju

Metode, ko parasti izmanto torņu blokos, kur ir norādīta telpa ap ēku. Ēka ir no visām pusēm ar sastatnēm un pārklāta ar monarflex, kas palīdz samazināt putekļus. Pirms šīs metodes ēka tiks strukturāli pārbaudīta

Mazie ekskavatori un slidkalniņi (Bob Cats) tiek pacelti uz jumta ar celtņiem. Jumtā izveidotās atveres ļauj izbūvēt rampas. Tie ļauj ekskavatoriem nolaisties uz zemāk esošās grīdas. Pēc tam ekskavatori noņems jumtu, strādājot no apakšas un no augšas kontrolētos apstākļos.

Tas pats process turpinās katrā stāvā un ar atkritumu izņemšanu, izmantojot atkritumu teknes, lifta šahtas vai materiālus, kas izvilkti ar celtni.

Dekonstrukcija

Dekonstrukcija ir vēlamā metode paneļu sistēmu ēkām. 1950. gados un 60. gados daudzi torņu bloki tika būvēti, izmantojot lielus betona paneļus, kas tika pacelti vietā ar celtņiem.

Dekonstrukcija notiek, izmantojot celtni. Paneļi tiek noņemti no ēkas apgrieztā būvniecības secībā. Tomēr ēkai ir jāveic balsti, lai izvairītos no tās sabrukšanas, kamēr notiek darbi.

Tāpat kā nojaukšanas gadījumā no augšas uz leju, sastatnes iekapsulē ēku un tehniku, kas pacelta uz jumta.

Ja telpa atļauj, nojaukšanu var veikt, izmantojot augstas sasniedzamības iekārtas.

Demontāža

Šis process ir paredzēts veco iekārtu un aprīkojuma noņemšanai pirms primārās nojaukšanas. Iekārtas tiek demontētas vai sagrieztas gabalos.

Sprāgstvielu nojaukšana - Implūzijas metode

Eksplozija ir ēkas nojaukšana ar sprāgstvielām. Noņemot pamatus, konstrukcija sabruks. Šo metodi galvenokārt izmanto lielām rūpnīcām un spēkstacijām. Lielākā daļa nojaukšanas darbu pilsētās tiek veiktas ar parastajiem līdzekļiem.

Šī metode ietver galvenos ēkas balstus, tostarp kolonnas, sijas un plātnes, kas nostiprinātas ar sprāgstvielām. Tiklīdz sprāgstvielas detonēs, ēka sabruks.

Atkarībā no tā, kā struktūra krīt, ir divi sabrukšanas veidi:

"Krīt kā koks"

Sabrukšana liek ēkai gāzties kā kokam uz sāniem un ir visizplatītākā sabrukšanas metode. Ja ēkai blakus ir pietiekami daudz vietas, priekšroka tiek dota šim nojaukšanas veidam.

Ja ēkas kreisajā pusē ir brīva vieta, sprāgstvielas tiek novietotas ēkas apakšējā līmenī uz kreisās puses kolonnām. Sprāgstvielām sprāgstot, kolonnas plīst un ēka nogāzīsies uz kreiso pusi. Kabeļi ir piesieti pie ēkas un kontrolē kritiena virzienu.

Iekrišana pamatu perimetrā

Ja ap ēku ir ierobežota vieta, tiek izvēlēts šāds nojaukšanas veids. Sprāgstvielas ievietotas grīdā zem ēkas vidusdaļas.

Šīs sprāgstvielas ir ievērojamas, jo sprādzienam ēka ir jānojauc uzreiz. Tā ir virkne sprādzienu, vienam seko otrs. Tad ēka nokrīt uz pirmo spridzināto daļu.

Kad lādiņi uzsprāgst, ēkas augšējā daļa eksplodē un nokrīt uz apakšējo ēku. Lielā slodze un spēks arī ēkas apakšējā daļa sabrūk un uzkrīt uz tās pēdas.

TikTok publikācijas

Instagram publikācijas